Рютте подякував Норвегії за понад 300 млн доларів на американське озброєння для України
Рютте подякував Норвегії за понад 300 млн доларів на американське озброєння для України
Норвегія виділила понад 300 мільйонів доларів на закупівлю американської зброї для України. Марк Рютте підтвердив участь країни в
ініціативі PURIL.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відзначив внесок Норвегії у підтримку України та наголосив на важливості норвезької участі в ініціативі із закупівлі американського озброєння для потреб Києва. Про це він заявив під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре, передає Журнал “365 днів”.
За словами Рютте, Норвегія стала однією з перших країн Альянсу, які долучилися до механізму Prioritize Ukraine Requirements List (PURIL), що дозволяє оперативно постачати Україні необхідне американське обладнання.
З початку повномасштабного вторгнення росії Норвегія послідовно залишається одним із найсильніших партнерів України. Вона була серед перших союзників, які долучилися до програми PURIL, допомагаючи доставляти Україні терміново необхідне американське обладнання. Норвегія є одним із провідних учасників цієї ініціативи, зокрема завдяки нещодавньому додатковому внеску в понад 300 мільйонів доларів США
Він також подякував Осло за постійну підтримку України та внесок у зміцнення безпеки Альянсу.